Napisz Zadzwoń
Czym jest jedwab wiskozowy VISTEX ? cz.1

Czym jest jedwab wiskozowy VISTEX ? cz.1

W dzisiejszej notce chcielibyśmy wam opowiedzieć czym właściwie jest jedwab wiskozowy znany bardziej pod nazwą VISTEX, którego jesteśmy jedynym producentem w Polsce jak i na świecie.

Jako, że jedwab wiskozowy jest nowością na rynku, a jego niecodzienne właściwości wciąż są przez nas odkrywane i wykorzystywane w odzieży wierzchniej jak i bieliźnie postanowiliśmy podzielić artykuł na 2 części. Zbyt duży natłok informacji nie służy ich zapamiętaniu ,a jedwab wiskozowy to materiał który warto zapamiętać jak i poznać w każdym najmniejszym szczególne gdyż jego cechy otwierają przed nami zupełnie nową jakość i możliwości dzianiny jako inteligentnego tworzywa współpracującego z naszym ciałem.

Jak zapewne zauważyliście trzy z naszych marek : MEWA lingerie, VISTI  oraz James Bradley produkują bieliznę oraz odzież z tej unikatowej dzianiny.

A więc zaczynając od początku, jedwab wiskozowy to mieszanka dwóch włókien które wzajemnie się uzupełniają. Jednym z nich które występuję w przeważającej wielkości bo aż w 72 % to wiskoza. Wiskoza jest włóknem celulozowym pochodzenia naturalnego, uzyskiwanym w wyniku procesu obróbki miazgi drzewnej świerków( zawierającej od 40%  do 53% celulozy). Mówiąc wprost jest to włókno pochodzące z przyrody dzięki czemu produkowana z niego dzianina może pochwalić się tak niesamowitymi właściwościami jak żadna sztuczna, ale także jak niewiele innych naturalnych materiałów w tym nawet powszechnie znana bawełna.

Jedwab wiskozowy produkowany jest w zakładach dziewiarskich w małej miejscowości niedaleko Zamościa –Biłgoraju. Rok powstania zakładów dziewiarskich Mewa to 1961. Od tego roku  grono Polskich dziewiarzy, specjalistów którzy przybyli tu z wielu nawet daleko położonych miast rozpoczęło prace nad produkcją i udoskonalaniem dzianiny nazwanej VISTEX. Jedwab wiskozowy w krótkim czasie zyskał popularność wśród kobiet z całej Polski jak i z zagranicy w szczególności Rosji, Niemiec, Japonii, Włoch i Hiszpanii. Popularność ta nie była chwilowa, klientki pokochały nasza dzianinę i jej produkty , ze względu na swoją wytrzymałość i niezniszczalność wiele z nich posiada je do dziś. Obecnie wracają do nas po nowe kolekcje, wzory, oraz technologie jak np. jedwab wiskozowy wzorowany. Mewa posiada całe grono zadowolonych klientów których pozytywne opinie i komentarze na temat naszych wyrobów przybywają każdego dnia. Do grona miłośników dzianiny VISTEX dzięki marce James Bradley dołączyli także mężczyźni którzy z czasem przekonali się do oryginalnego wyglądu tej wyjątkowej dzianiny.

Co więc czyni jedwab wiskozowym nieśmiertelnym i co czyni go tak popularnym wśród kobiet i mężczyzn w różnym wieku? To jego unikatowe właściwości  które sprawiają ,że jest dzianiną jedyną w swoim rodzaju. Ale o nich w drugiej części naszego artykułu..

Napisz komentarz