Piżama ciążowa i koszula do karmienia - jak wybrać odpowiedni model?

Piżama ciążowa i koszula do karmienia - jak wybrać odpowiedni model?

Koszula do karmienia to jedna z tych rzeczy bez których świeżo upieczona mama nie może się obejść. Koszula po porodzie stanie się Twoim zarówno nocnym jak i dziennym strojem, dlatego wybierając ją postaw przede wszystkim na wygodę i funkcjonalność.

Koszula do karmienia – czy jest mi w ogóle potrzebna?

Bardzo często młode mamy zastanawiają się czy zakup koszuli do karmienia to dobry pomysł i czy taki wydatek nie okaże się w późniejszym czasie zbędny. Oczywiście dziecko można nakarmić także w zwykłej koszuli nocnej, jednak zastanówmy się czy jej ciągłe podwijanie do góry będzie dla nas komfortowe. Według nas szczególnie w pierwszych dniach po porodzie koszula do karmienia jest niezastąpiona. Dlaczego warto kupić koszulę poporodową? Oto kilka uzasadnień:

  • Niezależnie od tego czy karmisz dziecko w szpitalu czy w domu, robiąc to w zwykłej koszuli musisz unieść ją wysoko do góry. O ile w domu możesz czuć się w takiej sytuacji bardziej swobodnie, tak w szpitalu na pewno będziesz odczuwać duży dyskomfort podczas wykonywania tej czynności.
  • Zarówno po porodzie naturalnym jak i cesarskim cięciu, dopływ powietrza do powstałych ran jest bardzo ważny. Piżama nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie jest wystarczająco przewiewna a dodatkowo może uciskać rany.
  • Karmiąc dziecko w zwykłej koszuli musisz ją stale przytrzymywać by nie zachodziła ona na twarz dziecka. Trzymanie niemowlaka w jednej dłoni i przytrzymywanie koszuli drugą to manewr podczas którego trzeba uważać by nie zrobić dziecku krzywdy.
  • Koszula do karmienia wcale nie musi być droga. Na rynku możemy znaleźć wiele modeli w cenach zwykłych koszul nocnych.

koszula ciążowa babygirl

Niewątpliwym plusem koszuli ciążowej czy koszuli do karmienia jest fakt, że kobieta w nią ubrana może czuć się komfortowo i wygodnie. Bielizna nocna tego typu daje duży luz dzięki czemu wykonywanie w niej czynności związanych z pielęgnacją niemowlaka jest o wiele łatwiejsze.

Koszule ciążowe dla karmiących z wyglądu niczym nie odbiegają od zwykłych koszul nocnych, jedyną różnicą odróżniającą te modele jest fakt, że posiada ona albo kopertowy dekolt albo odpinane miseczki – niesamowicie przydatne podczas karmienia niemowlaka.

koszula ciążowa do karmienia super mom

Piżama ciążowa – czy warto w nią zainwestować

Pierwsze dni po porodzie to czas, gdy mało która kobieta czuje się atrakcyjnie. Większość z nich „skazana” jest na szerokie, bezkształtne koszule których jedyną zaletą jest wygoda. Świetną alternatywą dla tego typu ubioru jest piżama ciążowa. Piżama taka praktycznie niczym nie różni się od zwykłej piżamy, jedyną różnicą jest fakt, że jej dekolt jest zazwyczaj rozpinany przez co karmienie dziecka jest bardzo wygodne. Pamiętaj, że po cesarskim cięciu zakup piżamy może nie być najlepszym wyborem. Gumka opinająca ranę pooperacyjną może niepotrzebnie ja podrażniać i utrudnić jej gojenie się.

piżama ciążowa do karmienia baby boy

Materiał – na co zwracać uwagę?

Niezależnie od tego czy wybierzesz koszulę ciążową czy piżamę przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na metkę ze składem materiału. Dzianina z której  powinna być wykonana bielizna tego typu musi być naturalna i powinna przepuszczać powietrze. Materiał nie może też w żaden sposób podrażniać  naszej skóry. Najlepiej wybierać bawełnę lub jedwab wiskozowy. Jedwab wiskozowy Vistex® posiada szereg właściwości m.in.: przepuszcza powietrze, jest antybakteryjny oraz higroskopijny.

vistex wlasciwosci

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej piżamy lub koszuli ciążowej będą dla Państwa przydatne. W razie jakichkolwiek pytań nasze Biuro Obsługi Klienta chętnie udzieli Państwu dodatkowych informacji. 

Napisz komentarz

Wyróżnienia przyznane Spółce MEWA

Wyróżnienia przyznane Spółce MEWA