Jakie kolory pasują do szatynek?

Jakie kolory pasują do szatynek?

Sezon jesienny rozpoczął się już pełni. Zamieniamy jasne i żywe kolory na ich głębokie i nasycone wersje, które podkreślą melancholię panującą wokół i dopasują się do barw królujących na zewnątrz. Zastanawiałaś się kiedyś, jakie znaczenie w przypadku wyboru kolorów ubrań ma… kolor włosów? Jeżeli nie, powinnaś czym prędzej nadrobić zaległości! Dobrze dobrana paleta barw garderoby, która jest spójna z naszym kolorem włosów, potrafi podkreślić naturalne atuty naszej urody i sprawić, że w każdej stylizacji będziemy wyglądać olśniewająco!

Szatynka – jaki to kolor?

Nie każdy wie, jakim właściwie kolorem włosów odznaczają się szatynki. Wielu ludzi myli szatynki z brunetkami, lub używa tych terminów naprzemiennie, co również jest błędem. Wbrew pozorom różnica jest znaczna i łatwa do zapamiętania.

Brunetki, to kobiety, które mają włosy niemal czarne. Jest to odcień brązowego, który jest niemal czarny. W przypadku szatynek mamy do czynienia z szerszą paleta barw, gdyż są to odcienie, które możemy określić mianem „brązowy” – od jasnych, karmelowych odcieni na granicy z blondem, aż po ciemne, kasztanowe pasma. Jak widać, szatynki posiadają bardzo różnorodne odcienie włosów, o różnej tonacji, jasności lub odcieniu. Sprawia to, że pasuje do nich bardzo wiele kolorów!

Kolor włosów i typ urody, a stylizacja

Niestety, jeżeli chcemy profesjonalnie dopasować kolor swojej garderoby do koloru swoich włosów, powinnyśmy wziąć pod uwagę nieco więcej kryteriów. Jak wspomniano wyżej, szatynki są bardzo różnorodną grupą kobiet. Ze względu na całą gamę odcieni, nie powinniśmy klasyfikować ich jako jeden kolor. Pomocne w ustalaniu naszej palety barw może okazać się dokładne określenie naszego typu urody.

Dodatkowym aspektem, który pomoże nam w dobraniu kolorów naszej garderoby powinien być odcień i tonacja naszej cery, a także barwa naszych oczu. Te dwa czynniki decydują najczęściej, czy jesteśmy posiadaczkami zimnej, czy ciepłej urody, a także definiuje odcień naszych włosów.

Możemy założyć, że posiadaczki jasnej cery i niebieskich oczu będą odpowiadały zimnemu typowi urody. Odwrotnie, te o karmelowej skórze i brązowych lub piwnych oczach będą reprezentantkami ciepłego typu urody. Nie zawsze tak jednak jest. Pomocne może okazać się określenie jakiej barwy są nasze drobne żyłki. Te w oliwkowym odcieniu będą wskazywały na ciepły typ urody, a te o niebiesko-fioletowo-szarej barwie – zimny typ urody.

Wiedząc już, czy jesteśmy chłodnym czy ciepłym typem urody, możemy rozplanować to, w jakich barwach będziemy najlepiej wyglądały. Oczywiście nie musimy tylko ograniczać się do odcieni takich jak nasz typ urody. Nie od dziś wiadomo, że kontrastujące kolory świetnie podkreślają nasze atuty!

Duży wybór ubrań dla szatynek znajdziesz w sklepie Mewa24: spódnicespodnie czy halki to tylko część bogatego asortymentu firmy!

Kolor ubrań dla szatynki

Pewnie stojąc przed swoją szafą, niejednokrotnie zastanawiałaś się: „Jaki kolor sukienki dla szatynki?”. Otóż odpowiedź nie jest jednoznaczna! Wbrew pozorom, bardzo wiele kolorów ubrań pasuje szatynkom, zarówno tym chłodnym jak i ciepłym, i tylko od Ciebie zależy w czym tak naprawdę będziesz czuła się dobrze i komfortowo!

Warto eksperymentować i stawiać na nieoczywiste połączenia kolorystyczne. Jak wspomniano wyżej, świetnie sprawdzą się wszelakie kontrastowe barwy, które z definicji będą podkreślały naturalne predyspozycje naszej urody. Jeżeli jesteś ciepłą szatynką powinnaś spróbować ubrać się na granatowo, turkusowo, czy niebiesko. Z kolej przedstawicielki zimnej palety barw mogą eksperymentować z ubraniami o ciepłych odcieniach. Szatynki również doskonale wyglądają w garderobie w odcieniach brązowych, kremowych czy cielistych.

Ubrania w szafie szatynki – podsumowanie

Pamiętaj, że wszystkie uwagi w tym artykule mają na celu tylko podpowiedzieć Ci ogólne zasady doboru kolorów. Najważniejsze jest to, abyś czuła się jak najlepiej w tym co nosisz. Nie powiedziane jest, że jeżeli polecamy granatową sukienkę dla posiadaczki ciepłego typu urody, Paniom o urodzie zimowej nie będzie ona pasowała. Wręcz przeciwnie! Eksperymentuj, baw się, próbuj nowych połączeń. Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

Napisz komentarz

Wyróżnienia przyznane Spółce MEWA

Wyróżnienia przyznane Spółce MEWA