Jak się ubrać do teatru?

Jak się ubrać do teatru?

Są miejsca do których idziemy ubrani w określony sposób. Nie wypada wówczas ubrać się w ubrania, w których chodzimy na co dzień, a nasz strój powinien być elegancki i przemyślany. Jednym z takich miejsc jest teatr. Wyjście do teatru czy opery od zawsze kojarzy nam się z podniosłą atmosfera. Mimo tego, że od pewnego czasu odwiedzanie miejsc tego typu jest znacznie utrudnione, warto poznać zasady ubierania się do teatru, aby w przyszłości wiedzieć, co wypada założyć na spektakl lub sztukę.

Dress code w teatrze – jak ubrać się latem i zimą?

Dress code obowiązujący obecnie w teatrze ma swoje źródło w samym pochodzeniu tej tradycji. Niespełna 100 lata temu, absolutnie oczywiste i obowiązkowe było ubieranie się na spektakl w suknię wieczorową. Wybierając się na oglądanie sztuki, kobiety mogły bez skrupułów skomponować całą wieczorową stylizację, a mężczyźni ubrać swój najlepszy garnitur. Mimo tego, że czasy uległy zmianie, w teatrze wciąż stawia się na formalny styl ubioru, który podkreśla elegancję sztuki.

W lecie oczywiście sytuacja jest łatwiejsza, gdyż zdecydowana większość sukienek wieczorowych dostosowana jest do letniej temperatury panującej na zewnątrz. Jeżeli jednak przyszło nam iść do teatru zimą czy jesienią, nie powinniśmy się martwić, gdyż rewelacyjnym elementem uzupełniającym stylizację może być płaszcz, żakiet czy marynarka. Rosnącą popularnością zaczynają się cieszyć również wszelakiego rodzaju trencze i prochowce.

Jaka stylizacja do teatru?

Oczywiście, czasy nieco uległy zmianie i sukienka wieczorowa nie jest już obowiązkowa, jeżeli chcemy wziąć udział w sztuce. Warto jednak mieć na uwadze, że w teatrze, operze lub innym miejscu tego typu, wciąż wypada ubrać się w formalny sposób. Panowie powinni postawić na garnitur lub koszulę, natomiast Panie mają szersze pole manewru, jednak warto zadbać o to, aby nasza stylizacja była elegancka i wyjściowa.

Odchodzi się już od ubierania typowo wieczorowych, bogato zdobionych sukienek na okazje tego typu. Jest to oznaka naszych czasów, a zbyt ozdobny strój mógłby spotkać się z nieprzychylnymi spojrzeniami. Jak wobec tego ubrać się do teatru?

Jeżeli jesteś kobietą, świetnym wyborem będą wszelakiego rodzaju eleganckie sukienki. Absolutnym pewnikiem może być mała czarna, która ograna odpowiednimi dodatkami będzie pasowała na każdą okazję, a z pewnością i Ty posiadasz ją w swojej szafie.

W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się również garnitury dla kobiet, które w połączeniu z eleganckimi butami oraz bieliźnianym body zamieniają się w niezwykle szykowną stylizację.

Jak ubrać się do teatru muzycznego oraz opery?

Warto wziąć pod uwagę, że w dzisiejszych czasach wybranie się na spektakl do klasycznego teatru jest zdecydowanie mniej szykowne i eleganckie niż wyjście o teatru muzycznego lub opery. Tam możemy z pełną odpowiedzialnością pozwolić sobie na sukienkę wieczorową, mocniejszy makijaż oraz bardziej eleganckie okrycie wierzchnie. Świetnie w tej roli sprawdzą się wszelkiego rodzaju bolerka, etole czy futra.

Jakie buty założyć do teatru?

Coraz częściej pragniemy, aby obuwie noszone przez nas było przede wszystkim komfortowe. W przypadku wyjścia do teatru czy opery, warto postawić jednak na eleganckie buty, które podkreślą naszą stylizację i nadadzą jej spójności. Świetnie w tej roli sprawdzą się wszelkiego rodzaju szpilki czy czółenka, które będą cudownie wyglądały w połączeniu z elegancką sukienką lub rajstopami.

Możemy również postawić na balerinki lub buty na niższym obcasie, jeżeli właśnie w takich czujemy się dobrze. Powinnyśmy jednak zwrócić uwagę na to, aby były to buty eleganckie, które będą idealnie pasowały do okazji. Jeżeli wybierasz się do teatru zimą lub jesienią, a boisz się niskiej temperatury, świetnie sprawdza się wszelkiego rodzaju botki, czy kozaki z wysoką cholewką, np. taką za kolano.

Jak ubrać się do teatru – podsumowanie

Wyście do teatru jest spotkaniem z kulturą i sztuką, które powinno być potraktowane z należytym szacunkiem. Dlatego właśnie warto postawić na elegancką stylizację, która pozwoli nam czuć się dobrze i swobodnie, a także będzie idealnie pasowała do okazji.

Napisz komentarz

Wyróżnienia przyznane Spółce MEWA

Wyróżnienia przyznane Spółce MEWA