Darmowa dostawa od 199 zł |14 dni na zwrot | Wysyłka w 24h

Każda kobieta ma indywidualny kształt sylwetki. Istnieją jednak uproszczone schematy, według których określa się ogólny zarys figury i na tej podstawie podporządkowuje się go do danego typu: gruszka, klepsydra, jabłko czy prostokąt. Podporządkowanie sylwetki do danej kategorii znacznie ułatwia nie tylko dobór bielizny, ale również spodni, spódnic oraz sukienek.

44.jpg

Dobrze dobrana bielizna powinna być podstawą każdej stylizacji. Poniżej przedstawiamy wskazówki, którymi powinnaś się kierować przy jej doborze!

Jaka bielizna dla gruszki?

Kobiety o sylwetce gruszki mają węższe ramiona, a szersze biodra. Często także ich biust nie jest zbyt obfity. Poza tym ich figura często charakteryzuje się dosyć masywnymi udami w stosunku do całej sylwetki. Biorąc pod uwagę te cechy, łatwo zauważyć, że istnieje tu dysproporcja pomiędzy dołem a górą sylwetki. Można to jednak bardzo łatwo zrównoważyć za pomocą bielizny. Pomogą Ci w tym biustonosze, które będą mieć pełne i usztywnione miseczki.

Majtki dla kobiety o sylwetce typu gruszka powinny być dosyć wysoko zabudowane, szczególnie gdy posiadasz okrągłe kształty. Z powodzeniem sprawdzi się u Ciebie model Eliza lub Briggite. Paniom o sylwetce plus size polecamy także wyposażyć się w reformy Celeste, które delikatnie modelują sylwetkę oraz zapobiegają ocieraniu się ud w czasie upałów.

Jak prawidłowo dobrać bieliznę do sylwetki typu jabłko?

Ta figura charakteryzuje się dużym biustem i zgrabnymi nogami. Niestety jej minusem jest często tzw. „oponka” na brzuchu. W celu jej zatuszowania wybierz np. figi Sofia. Jeżeli jesteś posiadaczką tej sylwetki, wybierz biustonosz, który zapewni Ci solidne podparcie. Dzięki temu biust nabierze ładnego kształtu, a Twój kręgosłup będzie odciążony.

Bielizna dla klepsydry

Kobiety o figurze klepsydry zazwyczaj nie mają większego problemu związanego z typem ich figury. Charakteryzuje się ona większym biustem, ładnym wcięciem w talii i szerszymi biodrami. Zazwyczaj mogą przebierać w różnych modelach bielizny. Jeżeli Twój typ figury to klepsydra lub prostokąt bez problemu możesz pozwolić sobie na nisko zabudowane majtki takie jak Klara, lub Monic.

Warto pamiętać, że każdy typ sylwetki ma pewne atuty. Dobrze dobrana bielizna potrafi podkreślić to, co najpiękniejsze oraz zatuszować niedoskonałości. Oprócz codziennej bielizny codziennej w naszej ofercie znajdziesz również halkizmysłowe bodypiękne koszule nocne oraz piżamy.   

Zadzwoń do nas

+48 846-881-193

sklep@mewa24.pl

Working hours of our store:

On weekdays:

Saturday:

Sunday:

from 8:00 to 21:00

from 9:00 to 20:00

from 10:00 to 19:00