Temat męskiej bielizny jest bardzo często pomijany. W Internecie nie znajdziemy zbyt wiele informacji czy porad odnośnie bokserek, sami Panowie też raczej niezbyt się tym interesują A szkoda, ponieważ nie chodzi tu tylko i wyłącznie o kwestie modowe czy estetyczne, ale przede wszystkim o zdrowie. Zapraszamy zatem do artykułu, odpowiadającego na pytanie: slipy czy bokserki – co zdrowsze?

46.jpg

Męska bielizna i klasyczne slipy

Slipy męskie jeszcze kilkanaście lat temu były najpopularniejszym typem bielizny, po który sięgali praktycznie wszyscy Panowie. Obecnie, wielu mężczyzn odrzuciło ten model na rzecz szortów lub zwiewnych bokserek.

Najważniejsze jest jednak to, aby odpowiednio dobrać nie tyle krój bielizny, co jej rozmiar. Slipy w przeciwieństwie do męskich bokserek zapewniają o wiele lepszą ochronę męskich narządów. Panowie doceniali to, jak dobrze leżą pod garniturem czy eleganckimi, obcisłymi spodniami. Bielizna męska w tym typie będzie także lepiej prezentować się na szczupłych osobach, ponieważ przez wzgląd na swój specyficzny krój – podkreśli wszelkie dodatkowe kilogramy.

Bokserki męskie

Najbardziej popularnym typem bielizny dla Panów są bokserki męskie. Ich nazwa wzięła się od krótkich spodenek, które noszone są przez bokserów podczas ich walk. Bielizna tego typu zapewnia duży komfort i wygodę. Występuje w dwóch wariantach: luźniejszym oraz bardziej dopasowanym.

Luźniejsze bokserki są częściej wybierane przez mężczyzn, którzy nie lubią kiedy ich ruchy są krępowane. Dzięki luźnemu fasonowi również nie podkreślają intymnych części ciała. Są niezwykle wygodne do spania oraz podczas bardzo casualowych stylizacji. To także dobre rozwiązanie na letnie i upalne dni.

Obcisłe bokserki męskie lepiej sprawdzą się podczas treningu lub wszędzie tam, gdzie musimy przebierać się publicznie. Męska bielizna, która bardziej przylega do ciała również będzie odpowiednia do garnituru czy bardziej obcisłych spodni. Należy mieć na uwadze, że bokserki skracają optycznie nogę, dlatego niższym Panom mogłoby to przeszkadzać.

Majtki czy bokserki? Które ładniejsze?

W obecnych czasach męskie obcisłe bokserki są najczęściej wybierane przez Panów, niezależnie od wieku. Bardzo ciężko nam wyobrazić sobie powrót do wykrojonych slipek, które przywołują głównie modę lat 80. i stereotypowo uchodzą, za „mało męskie”. Są także często obiektem kpin, dlatego ciężko znaleźć argumenty za tym, aby je nosić.

Jednak wszystkie osoby wyśmiewające męskie majtki powinny mieć na uwadze, że współczesne slipy wcale nie muszą wyglądać żałośnie. Wystarczy zadbać o to, aby kupić te z odświeżonym krojem, o nieco wydłużonych nogawkach.

Są one w dalszym ciągu krótsze niż bokserki, ale tym razem nie odsłaniają całych bioder i pośladków. Dzięki temu idealnie nadają się do garnituru, stroju sportowego oraz obcisłych spodni. Slipy nie rolują się i nie zawijają tak, jak bokserki. Wykonane z odpowiedniego i przepuszczalnego materiału mogą posłużyć jako bielizna treningowa.

Z drugiej strony, bokserki w dalszym ciągu będą wyglądały znacznie lepiej. Odpowiednio dopasowane będą doskonale podkreślały muskulaturę ud i pośladków. Optycznie poprawiają sylwetkę i sprawiają, że mężczyzna wygląda po prostu dobrze.

Fasony z szeroką gumką i logiem producenta są ostatnio bardzo popularne wśród Panów. Oprócz walorów estetycznych, ma to także swoje praktyczne zastosowanie. Szeroka gumka nie uciska podbrzusza i nie wżyna się tak, jak zwykła gumka bieliźniana.

Slipy czy bokserki? Co zdrowsze?

Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrana i skrojona bielizna wpływa na nasze samopoczucie, pewność siebie i komfort psychiczny – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Ale to nie wszystko. Należy wziąć również pod uwagę aspekt zdrowotny.

Zbyt obcisła bielizna może mieć bardzo negatywny wpływ na liczbę plemników, czego dowodzą badania opublikowane w czasopiśmie „Human Reproduction”. Podczas wykonywania tych badań zauważono, że u mężczyzn noszących obcisłą bieliznę, poziom gonadotropin i folikulotropiny jest wyższy. Może to być wynikiem reakcji obronnej organizmu, która dąży do zwiększenia spermatogenezy. Oczywiście pamiętajmy, że wpływ na męską płodność ma bardzo wiele czynników i obcisła bielizna z pewnością nie będzie głównym aspektem w tej kwestii.

Jaka męska bielizna będzie najzdrowsza?

Porównując bokserki i slipy, skupiamy się głównie na kroju, który jednak nie jest najważniejszy. Dużo większe znaczenie ma to, aby bielizna nie była zbyt obcisła. Jeżeli będziemy kierować się tym wyznacznikiem, dojdziemy do wniosku, że najzdrowszym typem bielizny męskiej będą luźne bokserki. Najlepiej te, które są wykonane z przepuszczalnej bawełny lub bambusa. Cechują się przewiewnością, nie uciskają i nie podnoszą temperatury okolic intymnych mężczyzn.

Należy jednak mieć na uwadze, że zbyt luźne bokserki mogą powodować otarcia, zwłaszcza w połączeniu z dość obcisłymi spodniami. Najlepiej postawić zatem na dopasowane, ale nie uciskające bokserki.

Zadzwoń do nas

+48 846-881-193

sklep@mewa24.pl

Working hours of our store:

On weekdays:

Saturday:

Sunday:

from 8:00 to 21:00

from 9:00 to 20:00

from 10:00 to 19:00